Σαρωτική η Καστοριά στην πρώτη νίκη της στην Α2 – Συνέτριψε τον Δούκα με 53-90 (αποτελέσματα – βαθμολογία – φωτο)

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την Καστοριά που συνέτριψε πριν λίγο τον Δούκα με σκορ 53-90

Σε πελάγη ευτυχίας πλέουν στην Καστοριά μιας και μετά από τρεις αγώνες κατάφεραν να πάρουν το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα στην ιστορία τους στην Α2. Η ομάδα του Γιώργου Σούλιου κοίταξε στα μάτια τον Δούκα και παίζοντας επιθετικά από το β’ δεκάλεπτο και πιο προσεκτικά στην άμυνα, κατάφερε να πάρει μία πολύ σπουδαία νίκη με 53-90. Οι νεοφώτιστοι μπορεί να δυσκολεύτηκαν στην αρχή, όμως ένα ξέσπασμα στο β’ δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 10-24 έδωσε διαφορά 14 πόντων, την οποία διατήρησαν μέχρι το τέλος.

ΔΟΥΚΑΣ – ΚΑΣΤΟΡΙΑ 53-90
Δεκάλεπτα: 15-15, 25-39, 43-69, 53-90
Διαιτητές: Παναγιώτου – Αναστόπουλος Αντ. – Λιότσιος
Δούκας (Γιαννόπουλος): Τόζιος 6 (1), Παναγιωταράς 3 (1), Μαστόρος 5 (1), Κυρίτσης 18, Ιωάννου 4, Τσιότρας, Κουπίδης 3 (1), Κουκουλάς 13,  Ντιφαντής, Δούβλης, Ψάρρας 2.
Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 10 (1), Μπρόζος 13 (1), Απιδόπουλος 6, Ελευθερίαδης 11, Ναούμης 10 (2), Κακλαμάνος 10 (1), Τερσενίδης 4, Λυμπάρης 6, Χαρισμίδης 8, Μπένας 5 (1), Καραμαλέγκος 7 (1).