ΑθλητικάΚαστοριά

Γ’ Εθνική: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Κρόνος Αργυράδων 0-1 (αποτελέσματα – βαθμολογία)

Η πρώτη εντός έδρα της Καλλιθέας ήρθε στο 90’+, νωρίτερα στο 80′ πέναλτι του Μηλιάτη αποκρούστηκε από τον τερματοφύλακα του Κρόνου Ζάχος.

Η ήττα ήρθε στην τελευταία φάση του παιχνιδιού (4ο λεπτό των καθυστερήσεων), όταν μετά από κόρνερ του Γκέκα, ο Σπαχίου με κεφαλιά έκανε το 0-1.

Διαιτητής του ματς ήταν ο Στράτος Σουλίδης από την Κοζάνη, με βοηθούς τον Κώστας Πράχαλη από την ίδια Ένωση και τον Στέφανο Τέγο από τα Γρεβενά.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Θ. Βόλτσης): Κράτσιος, Κ. Αντωνιάδης, Τάσιος, Μήνος, Λάζας, Σαλβαρίνας, Τσιαραφέρας, Γκέγκας, Γ. Αντωνιάδης, Μηλιάτης, Χασάι.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ (Ν. Θεοδοσιάδης): Ζάχος, Κωστακιώτης, Αχείμαστος, Γραικός, Πουλημένος, Ντατίδης, Χαρτσιάς, Χατζηδημητρίου, Κατσιαμήτας, Κονισπολιάτης, Μουζακίτης.