Ήττα της Καλλιθέας 0-1 από τον Ναυπακτιακό (αποτελέσματα – βαθμολογία – βίντεο)

Σε ένα βαρύ τερέν αγωνίστηκαν Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας και Ναυπακτιακός Αστέρας στο «παγωμένο» ΔΑΚ Καστοριάς. Η ομάδα Ναυπάκτου  έφτασε στο γκολ στο 30’ ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Αδαμόπουλου και κεφαλιά του Νικολακόπουλου. Στο 40’ σέντρα του Μηλιάτη η μπάλα στο δοκάρι και άουτ. Τελικό 0-1.

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας (Βόλτης): Κράτσιος, Τσόπρας, Τάσιος (65’Σιαραφέρας), Λαδιάς (75’Ευαγγέλου), Μήνος ,Γκέκας , Ηλίας (78’Σαλβαρίνας) , Αντωνιάδης (72’ Παπαδόπουλος), Νικολόπουλος, Μηλιάτης, Χασάι.

Ναυπακτιακός (Γκόγκιτς): Μανιάτης , Καραγιάννης, Αδαμόπουλος (53’ Τσιακούμης), Νικολακόπουλος, Ευαγγέλου, Κόκας,Στεργίδης (60’Βακράκος), Γιαννόπουλος , Γραμματικόπουλος (74’Κοκκώνης), Π.Β.,Σαμπανέι , Κωστής (46’ Πήλιος).

Το φιλμ του αγώνα:

3’ Εκτέλεση φάουλ του Γραμματικόπουλου η μπάλα στο τοίχος νέο σουτ η μπάλα άουτ.

12’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του για τον Μέγα Αλέξανδρο η μπάλα άουτ.

16’ Ο Καραγιάννης προλαβαίνει την τελευταία στιγμή και διώχνει πριν η μπάλα φτάσει στον Χασάι.

24’ Σέντρα του Χασάι κεφαλιά του Νικολόπουλου η μπάλα άουτ.

25’ Σέντρα σουτ του Καραγιάννη γυριστό του Σαμπανέι η μπάλα άουτ.

30’ 0-1 Ο Νικολακόπουλος με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Αδαμόπουλου θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα 0-1.

33’ Εκτέλεση φάουλ του Χασάι κεφαλιά του Λαδά θα μπλοκάρει ο Μανιάτης.

34’ Ωραίο σουτ του Μηλιάτη μέσα στην περιοχή η μπάλα λίγο άουτ.

38’ Σέντρα του Αδαμόπουλου σουτ στην κίνηση του Κωστή η μπάλα άουτ.

39’ Τετ α τετ από πλάγια θέση του Μηλιάτη θα διώξει ο Μανιάτης

40’ Σέντρα του Μηλιάτη η μπάλα στο δοκάρι και άουτ.

50’ Σουτ του Χασάι Ο Μανιάτης θα αποκρούσει στην εξέλιξη της φάσεις οι γηπεδούχοι θα ζητήσουν πέναλτι για μαρκάρισμα πάνω στον Χασάι.

53’ Σουτ του Πήλιου η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

54’ Εκτέλεση φάουλ του Μηλιάτη κεφαλιά του Νικολακόπουλου προς τα πίσω η μπάλα κόρνερ.

71’ Σουτ του Σαμπανέι θα μπλοκάρει ο Κράτσιος .

92’Σουτ του Σιαραφέρα η μπάλα θα περάσει άουτ.

93’ Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μηλιάτη.