Έχασε η Καστοριά 65 – 73 από τον πρωτοπόρο Ιωνικό Νικαίας (αποτελέσματα – βαθμολογία)

Παρά την πολύ καλή της εμφάνιση στην εντός έδρας αναμέτρησή της με τον πρωτοπόρο Ιωνικό, τελικά η Καστοριά δεν τα κατάφερε, γνωρίζοντας την ήττα στις λεπτομέρειες με σκορ 65-73

Η ομάδα της Καστοριάς, έχοντας την θερμή συμπαράσταση των φιλάθλων της που κατέκλυσαν το κλειστό, έπαιξε ψυχωμένα κοντράροντας στα ίσα την ισχυρή και έμπειρη ομάδα της Νίκαιας, ωστόσο, όμως στάθηκε πολύ άστοχη σε βολές και σουτ κυρίως στο τελευταίο δεκάλεπτο, γνωρίζοντας τελικά την ήττα.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ – ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. 65-73
Διαιτητές: Παπαπέτρου-Συμεωνίδης-Τζίμα (Βόντζας)
Δεκάλεπτα: 16-18, 31-37, 45-52, 65-73
Καστοριά (Καραγιάννης): Αμπαράς 5, Πετρόπουλος 2, Μελισσαράτος 23 (1), Χονδρογιάννης 2, Απιδόπουλος 4, Χρυσόπουλος 7 (1), Ράπτης 2, Βαβάτσικος 6, Καραμανώλης, Τζακόπουλος, Φουρμαναβίτσιους 14 (1).
Ιωνικός Ν. (Βετούλας): Βασιλόπουλος 13 (3), Δημητριάδης 4, Καράμπουλας 17 (3), Μπατής 3 (1), Πετροδημόπουλος 1, Λιακόπουλος 6, Κομποδιέτας 5 (1), Σάφτενααρ 3 (1), Παπαδόπουλος, Μαυροκεφαλίδης 21 (1), Τσαγκαράκης.