Άδικη ήττα στα χασομέρια για τον ΓΠΟ Καστοριάς (βαθμολογία)

Ήττα στα χασομέρια για την ομάδα μας σε ένα παιχνίδι που άξιζε τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στην ομάδα που προπορεύεται στην βαθμολογία.

Τα κορίτσια μας έκαναν ένα από τα καλύτερα τους παιχνίδια -αν όχι το καλύτερο– τους τελευταίους 17 μήνες!

Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου – ΓΠΟ Καστοριάς 3-2

Η Τζιάρα προειδοποίησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι ενώ λίγα λεπτά αργότερα η Κυριζάκη με σουτ στην κίνηση ύστερα απο σέντρα της Τάσιου άνοιξε το σκορ για την ομάδα μας!
Η ίδια παίχτρια έχασε σπουδαία ευκαιρία για το 0-2 καθώς το σουτ που επιχείρησε αποκρούστηκε από την τερματοφύλακα και κατέληξε κορνερ!
Οι γηπεδούχες άξιζαν ένα γκολ και το πέτυχαν λίγο πρίν τη λήξη του πρώτου ημίχρόνου και ύστερα από συνεχόμενες επιθέσεις και αρκετές ευκαιρίες από κοντινή απόσταση τις οποίες αποσόβησε η τερματοφύλακας μας Δημητριάδου που βρέθηκε σε εξαιρετική ημέρα!

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας είχε για αρκετά διαστήματα παθητικό ρόλο, προσπαθώντας να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις αλλά απειλήθηκε μόνο από σουτ εκτός περιοχής!
Τα κορίτσια μας έτρεξαν αρκετά, έκλεισαν τους χώρους, έχασαν σε κόντρα επίθεση τετ α τετ με την Τζιάρα και στο 62′ κατάφεραν και πήραν κεφάλι στο σκορ με τη συνήθη ύποπτη και πρώτη σκορερ Νικόλ Τζιάρα!!
Η χαρά δεν κράτησε για πολύ καθώς στο 68′ ύστερα από αδράνεια της άμυνας ο Αγροτικός ισοφάρισε σε 2-2.
Το παιχνίδι κρίθηκε σχεδόν στην τελευταία φάση του παιχνιδιού με το γκολ να προέρχεται από ανύπαρκτο κατά τη γνώμη μας φάουλ που υπέδειξε ο Β’ βοηθός με το διαιτητή να βρίσκεται δίπλα στο μαρκάρισμα χωρίς να υποδεικνύει αρχικά παράβαση!

Κέρδος για τις νεαρές παίχτριες του συλλόγου μας η παραδοχή των αντιπάλων (παιχτριών-προπονητών-φιλάθλων) για την εξαιρετική εμφάνιση τους λαμβάνοντας τα εύσημα από όλους όσους παραβρέθηκαν στον αγώνα!!

▪️Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν: ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ, ΠΑΝΤΟΥ, ΓΚΟΓΚΟΥ, ΛΙΟΥΛΙΑ(C), ΤΖΑΝΟΠΟΥΛΟΥ, ΜΟΥΡΤΣΕΚΑ, ΜΑΡΚΟΥ, ΦΑΣΙΔΟΥ(ΚΩΣΤΑΡΑ), ΤΑΣΙΟΥ(ΓΚΑΝΑ), ΚΥΡΙΖΑΚΗ(ΤΣΙΟΥΚΡΑ), ΤΖΙΑΡΑ

Γυναικείος Ποδοσφαιρικός Όμιλος Καστοριάς

Η βαθμολογία του ομίλου με την ολοκλήρωση της 10ης αγωνιστικής:

1️⃣. ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 21β.
2️⃣. ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ 17β.
3️⃣. ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΘΡΑΚΗΣ 15β.
4️⃣. ΓΠΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 12β.
5️⃣. ΑΟ ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ 11β.
6️⃣. ΑΟ ΣΕΙΡΗΝΑ 4β.
7️⃣. ΡΟΔΟΠΗ 87′ 3β.

▪️Ρεπό στον β’γύρο έκαναν Βασίλισσα Θράκης, ΑΟ Κιλκισιακός και Ροδόπη ’87.
▪️Εκκρεμεί ο εξ αναβολής αγώνας ΑΟ Σειρήνα – ΑΟ Κιλκισιακός.

Ακολουθεί η LIVE μετάδοση από το sentranews.gr

5′ Μεγάλη ευκαιρία για το 0-1 με την Τζιάρα να σημαδεύει το οριζόντιο ΔΟΚΑΡΙ
12′ ΓΚΟΛΛΛΛΛ 0-1 για την Καστοριά με την Κυριζάκη
25′ παραμένει το 0-1 πολύ καλή εμφάνιση η ομάδα της Καστοριάς, ελέγχει τον αγώνα και πιέζει την αντίπαλη εστία.
43′ ΓΚΟΛΛΛΛ 1-1 σε μια από τις λίγες ευκαιρίες  η ομάδα του Ευόσμου ισοφάρισε σε 1-1.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
64′ ΓΚΟΛΛΛΛΛ 1-2 με πλασέ της Τζιάρα
68′ ΓΚΟΛΛΛΛΛΛ 2-2
Διαφήμιση ποδοσφαίρου, πλούσιο θέαμα, συναρπαστικό ματς, αμείωτο ενδιαφέρον
90+3′ ΓΚΟΛΛΛΛ 3-2, από ανύπαρκτο φάουλ
ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ ΤΕΛΙΚΟ  ΣΚΟΡ 3-2.
Το τελικό σκορ αδικεί την Καστοριά, η οποία πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση, κατάφερε και προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ, γνωρίζοντας τελικά την ήττα στις καθυστερήσεις, από τον Αγρ. Αστέρα Ευόσμου, που διατήρησε το απόλυτο εντός έδρας (6 στα 6).