ΑθλητικάΚαστοριάφωτορεπορτάζ

Μεγάλη σειρά φωτογραφιών από το 5ο Super Cup

Η ομάδα της Καστοριάς κατέκτησε το 5ο σούπερ της ΕΠΣ Καστοριάς επικρατώντας με 3-0 της Αστραπής Μεσοποταμίας, στην αναμέτρηση με την οποία “άνοιξε η αυλαία” της ποδοσφαιρικής σεζόν. Να σημειωθεί ότι πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πρώην προέδρου της ΠΑΕ Καστοριάς, Γιώργου Χαλκίδη, ο οποίος έφυγε από την ζωή πριν λίγες ημέρες 2023-2024.
Ήταν η πρώτη νίκη σε επίσημο αγώνα – μετά την ήττα και τον αποκλεισμό από το Κύπελλο Ελλάδας – για την ομάδα της Καστοριάς, σε ένα ματς που διεξήχθη στο ΔΑΚ Καστοριάς, μπροστά σε περίπου 500 θεατές.
Οι δύο ομάδες είχαν αναμετρηθεί και στις 26 Απριλίου στον 45ο Τελικό Κυπέλλου, με την Καστοριά να επικρατεί και τότε με σκορ 4-1.
Οι ερυθροκίτρινοι αν και κινδύνεψαν σε ορισμένες περιπτώσεις στο α΄ ημίχρονο από την αντίπαλό τους, την Αστραπή Μεσοποταμίας, η οποία ήταν ανταγωνιστική, ανεβάζοντας στροφές στην επανάληψη, κατάφεραν να πετύχουν τρία γκολ, ενώ είχαν και 2 δοκάρια, κατακτώντας δίκαια το τρόπαιο.

Η Καστοριά σήκωσε το Super Cup! (φωτογραφίες – βίντεο)