Τέταρτος ο Θανάσης Παγουνάδης στον Muntanyes De Prades Epic στην Καταλονία!

Μία μοναδική εμπειρία έζησε ο Θανάσης Παγουνάδης μετέχοντας στον αγώνα Muntanyes De Prades Epic Trail Costa Daurada 50K-60K, ο οποίος διεξήχθη το περασμένο Σάββατο 11/11 στο χωριό της Καταλονίας, στην επαρχία Ταραγόνα.

Ήταν ένας δύσκολος αγώνας στον οποίο ο Έλληνας δρομέας ανταπεξήλθε με τον καλύτερο τρόπο κατακτώντας μάλιστα την 3η θέση με χρόνο 6:03:15.

Όπως αναφέρει ο ίδιος στον προσωπικό του λογαριασμό στο instagram, «σε ένα υπέροχο χωριό της Καταλονίας, στην επαρχία της Tarragona, “Prades” διεξήχθη ο αγώνας prades epic trail. Είχα την χαρά να συμμετάσχω στην απόσταση 50Κ:60km-3050m. Στα 950m το υψόμετρο εκκίνησης περνώντας ανάμεσα από εμβληματικούς βράχους και πολλά τεχνικά μονοπάτια ανάβασης και κατάβασης. Κάποιοι δασικοί δρόμοι για να ηρεμήσουν τα πόδια και πάλι από την αρχή. 4η θέση με 6:03:15».

Νικητής του αγώνα ήταν ο Ισπανός Julen Calvo Vigara με 5:47:13, δεύτερος ήταν ο Ρουμάνος Raul Butaci με 5:47:30 και τρίτος ο Ισπανός Zaid Ait Malek Oulkis με χρόνο 6:00:12.