ΑθλητικάΆργος ΟρεστικόΚαστοριάφωτορεπορτάζ

Σειρά φωτογραφιών από τη νίκη με ανατροπή του Παναργειακού επί του ΑΟ Κάστωρ και το γεύμα στο ‘1986’

Ο Παναργειακός αιφνιδιάστηκε με την έναρξη του αγώνα στο γήπεδο της Πολυκάρπης, αφού δέχτηκε γκολ στο 3o λεπτό ύστερα από σέντρα από τα πλάγια και πλασάρισμα του Τσαγγάλη μέσα από την περιοχή γράφοντας το 0-1 για την ομάδα του Α.Ο.Κάστωρ.
Η συνέχεια ήταν διαφορετική καθώς από το 20’ ως το 27’ η ομάδα του Άργους φάνηκε αποτελεσματική και σκόραρε τρεις φορές με τους Καρανάσιο Σπύρο(2) και Δινάδη.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε ο ρυθμός του αγώνα, ο Παναργειακός δεν απειλήθηκε ουσιαστικά και με γκολ που σημείωσαν οι Καρανάσιος Σπύρος στο 65’ (χατ τρικ) και Τσαμτσάκης στο 85’ γράφτηκε το τελικό 5-1.