Δόξα Κορησού: MVP ο Δημήτρης Κολλάρας που απέκρουσε δύο πέναλτι – Τα highlights του αγώνα με τον Κάστορα (βίντεο)

Με το ξεκίνημα του αγώνα ο ΑΟ Κάστωρ κέρδισε πέναλτι.
Ο τερματοφύλακας μας Δημήτρης Κολλάρας και MVP του αγώνα, αρνήθηκε στην ομάδα του Κάστορα να ανοίξει το σκορ αποκρούοντας το πέναλτι.
Ωστόσο είπε όχι και σε ακόμη μερικές σημαντικές στιγμές του αντιπάλου.
Εκτός το δοκάρι του Λευτέρη Μηλιάτη η ομάδα μας είχε μια μέτρια εικόνα στο πρώτο ημίχρονο!
Με την εκκίνηση του δεύτερου μέρους η Δόξα εμφάνισε το καλό της πρόσωπο και έπαιξε όμορφο επιθετικό ποδόσφαιρο έχοντας πολλές χαμένες ευκαιρίες μεταξύ των οποίων και ένα δοκάρι του Οδυσσέα Λαζαρίδη.
Στα μέσα του δεύτερου ημιχρόνου πάλι η ομάδα του Κάστορα κέρδισε πέναλτι όμως και πάλι ο Κολλαρας που βρισκόταν σε φοβερή μέρα απέκρουσε κι αυτό το πέναλτι!
Η ομάδα μας όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη, ο Λευτέρης Μηλιάτης κερδίζει φάουλ στο 84ο λεπτό, το οποίο και εκτελεί υποδειγματικά κάνοντας το τελικό 0-1 και δίνοντας ένα υπερπολύτιμο τρίποντο στην ομάδα μας.
Επόμενος αγώνας και τελευταίος του Α’ Γύρου πριν τη διακοπή Χριστουγέννων, εντός έδρας το Σάββατο 16/12 απέναντι στην Πεντάβρυσο.