Προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό Κυπέλλου για την Αστραπή 0-2 στην Κορησό

Ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης για την Αστραπή Μεσοποταμία, στον τελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣ Καστοριά, καθώς στον πρώτο ημιτελικό της διοργάνωσης επιβλήθηκε με 0-2 της Δόξας Κορησού.

Η Δόξα είχε χαμένο πέναλτι μόλις στο 4’ λεπτό από τον Λευτέρη Μηλιάτη που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.
Αρκετές και μεγάλες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο καθώς και μια από τις πιο σημαντικές ευκαιρίες από ενέργεια του Βασίλη Μηλιάτη δίνοντας πάσα «πάρε βάλε» στον Θοδωρή Τσόπρα, αλλά το σουτ καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Αστραπή πέτυχε δυο τέρματα με τους Πάολο Ταρέλι και Βασίλη Εστιάδη, παίρνοντας έτσι το αβαντάζ για τον τελικό του Κυπέλλου!
Ακολουθεί ο δεύτερος αγώνας στη Μεσοποταμία για να καθορίσει την ομάδα που θα αποτελέσει μαζί με την Καστοριά, το ζευγάρι του τελικού.