ΑθλητικάΚαστοριάΦλώρινα

Χάντμπολ: Ήττα της Καστοριάς στο Αμύνταιο (βαθμολογία)

Ήττα της Καστοριάς στο ΔΑΚ Αμυνταίου από τον Αμύντα με σκορ 21-18. Οι δύο ομάδες υπέπεσαν σε πολλάλάθη στην επίθεση, με συνέπεια το πρώτο ημίχρονο να κλείσει με χαμηλό σκόρ 8-7 υπέρ του Αμύντα.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Ηλία Τέρε βρήκαν χώρους στην άμυνα του Αμύντα και συνδυασμό με τις επεμβάσεις του τερματοφύλακα Πούλιου προηγήθηκαν στο 51ο λεπτό με σκορ 18-16. Οι παίκτες του Αμύντα πέτυχαν 5-1  στα τελευταία 9 λεπτά και έφτασαν στην κατάκτηση του ροζ φύλλου.

Διαιτητές: Πατιός-Πήτας.

5λεπτα: 1-1,2-2,2-3,4-6,6-8,7-8 (ημχ.), 10-9,12-12,15-15,17-16,17-19,18-21.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ:(Η. Τάρες): Γκουντούλας, Πούλιος, Πούλιος 1, Τζιφονώτας 1, Κωνσταντινίδης 4, Κέμπας 3, Δόκαλος 1, Πισιώτης, Πέσσιος, Μπαμπαράτσας 2, Νικολαίδης 6.

Δίλεπτες Αποβολές: 4, Πέναλτι: 4/4

ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ:(Δ. Πασιαλής – Χρ. Φυραρίδης), Μπιλιούσης 4, Δημ.Κόλλιας 4, Τοπτσίδης, Ασιανός (τφ), Κόλλιας Ζαφ., Παπαχρήστου Γιωρ. 1, Πετρίδης Δημ. , Τζοβάρας 3, Γιαννόπουλος 2, Παπαδόπουλος Δημ 1, Παπαχρήστου Αλεξ., Μηλόπουλος 3, Ρόμπης 3, Γιαννιτσόπουλος, Παπαδόπουλος Διαμ. 1.

Δίλεπτες Αποβολές: 3, Πέναλτι: 3/4.