ΑθλητικάΚαστοριά

Νέα ήττα στις καθυστερήσεις για την Καλλιθέα 2-1 στον Θεσπρωτό (αποτελέσματα – βαθμολογία)

Νέα ήττα στις καθυστερήσεις για τον Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέα 2-1 μέσα στον Θεσπρωτό

Η εξέλιξη του αγώνα από τη ζωντανή ενημέρωση του sentranews.gr

Θεσπρωτός (Μουρούτης): Κωνσταντάκος, Κωνσταντίνου Ε., Πανταζής, Νόνης, Σταυρίδης, Κασαρατέ, Φούντζούλας, Γώγος,.Γκόλιας, Τοπάλι, Πόζογλου

Μ. Αλέξανδρος (Βόλτσης): Κράτσιος, Τσόπρας, Τάσιος, Μήνος, Ηλίας, Σαλβαρίνας, Παπαθανασίου, Γκέκας, Νικολόπουλος, Παπαδόπουλος, Χασάϊ.

20′ 0-0  χωρίς καμία αξιόλογη φάση, ισορροπημένο ματς
24′ Πρώτη καλή φάση για Θεσπρωτό, σουτ του Τοπάλη μπλόκαρε ο Κράτσιος
25′ σέντρα Κωνσταντίνου οριζόντιο δοκάρι για τον Θεσπρωτό

Ανέβασε ρυθμούς  ο Θεσπρωτός, 27΄σουτ Πόζογλου ελάχιστα άουτ
31′ Νέα ευκαιρία για Θεσπρωτό σε σουτ Πόζογλου από καλή θέση, δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Κράτσιου
32′ Γυριστό σουτ του Φούντζουλα έδιωξε ο Κράτσιος.
Καθολική υπεροχή του Θεσπρωτού απειλεί συνεχώς την εστία του Κράτσιου, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες
36′ Σουτ του Γώγου άουτ. Η Καλλιθέα έχει περιοριστεί σε παθητικό ρόλο.
38′ Κεφαλιά Νόνη ελάχιστα άουτ
39′ ΠΕΝΑΛΤΙ Ο ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ. ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΠΑΙΚΤΩΝ ΤΗΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΔΙΑΙΤΗΤΗ. ΚΙΤΡΙΝΗ Ο ΚΡΑΤΣΙΟΣ
40′ 1-0 ο Πόζογλου με πέναλτι
42′ σουτ Κασαράτε μόλις άουτ
ΛΗΞΗ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 1-0 Ο ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
52′ μεγάλη ευκαιρία για το 2-0 με τον Γκόλια που αστόχησε από ευνοϊκή θέση
60′ σουτ του Φούντζουλα άουτ
61′ Τεράστια ευκαιρία για το 1-1 στην μοναδική κλασική ευκαιρία με τον Τάσιο, την κεφαλιά του οποίου απέκρουσε ο τερματοφύλακας
63′ KOKKINH KAΡΤΑ για Πόζογλου (2η κίτρινη). Με 10 θα συνεχίσει ο Θεσπρωτός
66′ Σουτ τουΧασάϊ μπλόκαρε ο Κωνσταντάκος
66′ Αλλαγή για Θεσπρωτό. Μέσα ο Β. Κωνσταντίνου έξω ο Γκόλιας
68′ Σουτ Ευθυμίου μπλόκαρε ο Κράτσιος
71′ Πλασέ του Β. Κωνσταντίνου τεράστια απόκρουση του Κράτσιου
75′ Σουτ του Γώγου πέρασε άουτ
76′ Αλλαγή Καλλιθέα, έξω Γκέκας, μέσα Μηλιάτης
80′  Γυριστό σουτ του Παπαδόπουλου απόκρουση σε κόρνερ
81′ Αλλαγή για Καλλιθέα έξω  Παπαθανασίου, μέσα Παπαδημητρίου
84′ 1-1 με τον ΣΑΛΒΑΡΙΝΑ. Νέο ενδιαφέρον στο ματς, δραματικά τα τελευταία πέντε λεπτά
90+  Μπήκαμε στις καθυστερήσεις
90+’  ΓΚΟΛ  2-1 Ο ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ με τον Γώγο από διαγώνια θέση νίκησε τον Κράτσιο
92′ Τεράστια ευκαιρία για το 3-1 με τον Ευθυμίου
94′ Δύο Κόκκινες ο Θεσπρωτός λόγω αποβολής των Πανταζή και Κασαράτε. Συνεχίζει με 8 παίκτες