Ο Παναργειακός για την ήττα από τον Ηρακλή Πολυκάρπης (φωτο)

Την ήττα γνώρισε η ομάδα του Άργους στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος από τον Ηρακλή Πολυκάρπης με σκορ 0-2.
Οι ποδοσφαιριστές του Παναργειακού μπήκαν δυνατά στο ματς και στο 15ο λεπτό ο Καρανάσιος σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενουμένων.
Η επιθετικότητα των παιχτών δε μετατράπηκε σε γκολ και οι φιλοξενούμενοι που ήταν απειλητικοί στις αντεπιθέσεις κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με κοντινό πλασέ και μετά από λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα του Παναργειακού.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές του Παναργειακού αν και πίεσαν για την ισοφάριση δεν τα κατάφεραν, με την ομάδα της Πολύκαρπης να χάνει δυο ευκαιρίες και να σημειώνει τελικά και δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα.
ΣΥΝΘΕΣΗ ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΥ:
ΑΡΧΙΚΗ : Τζιάρας, Δινάδης, Παπαθανασίου, Χαραλαμπίδης Μ., Καρανάσιος Α., Σιμάι, Ζυγάς, Φιλίππου, Τζανίδης, Καρανάσιος Σ., Τσαμτσάκης
ΑΛΛΑΓΕΣ : Καραλιόπουλος, Τζήμας, Πολυχρονίου.
ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ: ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
Panargiakos Argos Orestiko

Α’ ΕΠΣ: Ήττα εντός ο Παναργειακός – Άνοιξαν κι άλλο την ψαλίδα τα Γραμμοχώρια! (αποτελέσματα – βαθμολογία)